Top

Možná tak trochu váháte, co si pod pojmem krátké punčochové kalhoty představit. Tento typ oděvu není mezi českými ženami ještě příliš rozšířený. To se ale díky jejich skvělé praktičnosti pravděpodobně brzy změní. Nosíte na jaře a v létě sukně a volné šaty. Máte rády pohodlí, ale v opravdu horkých dnech se vám stehna bolestivě třou o sebe, nebo se vám během cesty MHD nepříjemně přilepí k sobě? 

Tyto patálie řeší v létě snad všechny milovnice letních šatů a sukní. Neodkládejte váš oblíbený letní outfit do skříně. Právě pro vás jsou určené pohodlné punčochy s krátkými nohavicemi. Poradíme vám, jak vybrat správnou velikost  a jak je nosit, abyste se cítila příjemně a sebejistě i během tropického letního dne.

Krátké punčochové kalhoty dokonale ochrání vaše stehna

Průměrná teplota v České republice se rok od roku zvyšuje. V důsledku toho zažíváme v létě čím dál častěji opravdu tropické dny a noci. Logicky se tomuto znepokojivému trendu snažíme přizpůsobit různými opatřeními včetně změny šatníku. Volné sukně a šaty z přírodních, prodyšných materiálů jsou v parném létě doslova k nezaplacení. Bohužel, aktuální české letní klima nás atakuje nejen vysokými teplotami, ale také relativně vysokou vlhkostí. V takových podmínkách se pouhým pohybem zapaří i dívka s mírami modelky. 

Stačí krátký pobyt v přeplněném autobuse bez klimatizace nebo procházka po rozžhavené dlažbě a vaše vnitřní strana stehen bude po pár minutách pálit jako čert. Jenže na kalhoty i klasické punčochy je moc horko. 

Přesně v tuto chvíli přichází na scénu krátké punčochové kalhoty, které zabrání tření zpocené kůže, a tím zcela jednoduše, ale velmi efektivně ochrání vaši pokožku. Na konci dne nebudete bolavá ani celá ulepená od vlastního potu.

Pro koho jsou krátké punčochové kalhoty určeny?

Punčochy s krátkými nohavicemi se vyrábějí v konfekčních i nadstandardních velikostech. Jsou tedy vhodnou volbou pro slečny a ženy všech tvarů bez ohledu na jejich věk. Punčochy s větším obvodem boků (až 132 cm) jsou  zpravidla navíc opatřeny pevným klínem pro zajištění maximálního komfortu. Délka nohavic sahá přibližně do poloviny stehen, tím je chráněná největší třecí plocha a zároveň nohavičky nevykukují ani zpod sukně s délkou nad koleny. Pokud se řídíte módními trendy a máte v šatníku i pár minisukní, pod ně se tyto punčochy nehodí, protože by byly nevkusně vidět. 

Nohavičky jsou opatřeny elastickým lemem, který je drží pevně na místě a zabraňuje jejich vyhrnování směrem vzhůru během pohybu. Dostupné jsou v oblíbených diskrétních tělových odstínech.

Jak vybrat správnou velikost?

Pro určení přesné velikosti budete potřebovat krejčovský metr. Velikost punčoch určuje objem boků, proto se změřte v nejširší části hýždí.

Dostupné jsou krátké punčochy ve dvou základních velikostech:

  • obvod boků 108 až 116 cm,
  • obvod boků 124 až 132 cm.

Nejčastěji jsou vyrobené ze směsi polyamidu a elastanu.

Krátké punčochové kalhoty by měly být součástí i vašeho šatníku

Punčochy s krátkými nohavicemi jsou ideální volbou pro všechny ženy, které mají rády romantický letní styl, ale často je v létě trápí opruzeniny na vnitřní straně stehen.

Tento praktický střih punčoch je naprosto diskrétní a přitom vám prokáže obrovskou službu.

Ani v úmorném vedru se neodřete a nezapaříte.

Jaký druh letního oblečení nosíte a proč? Máte rády pohodlí, nebo jste pro krásu ochotné trpět?

Objevili jste kouzlo krátkých punčoch, nebo máte vlastní fígl, jak v létě předejít opruzeninám.

Poraďte ostatním čtenářkám v diskuzi pod článkem.

Adéla Kopečková