Top

Vše o zvětšení rtů kyselinou hyaluronovou

Mezi ambulantní estetické zákroky s dočasným efektem řadíme zvětšení rtů kyselinou hyaluronovou. Tato procedura je ideální pro majitele a majitelky tenkých úst, které jejich obličeji propůjčují zbytečně strohý výraz. Jak vyplývá z dat shromažďovaných Mezinárodní společností plastické chirurgie (ISAPS), umístily se nejrůznější aplikace kyseliny hyaluronové v roce 2018 hned na druhém místě v žebříčku nejoblíbenějších zkrášlovacích metod. To znamená, že se během roku událo bezmála 4 miliony takovýchto zákroků napříč planetou. Zjistěte, jste-li vhodným kandidátem či kandidátkou pro tento typ dermální výplně.

Jaká přání a potřeby vyřeší zvětšení rtů kyselinou hyaluronovou

Použití této látky našemu tělu vlastní je velmi univerzální. Zvětšení rtů kyselinou hyaluronovou se s úspěchem používá k úpravě nesouměrných úst. Do méně vyvinuté části se jednoduše vpraví o několik jednotek materiálu více a tím se dysbalance vyrovná. Typickým příkladem může být plný dolní ret, k němuž přiléhá nepoměrně malý ret horní. Stejně dobře se dají korigovat i stranové asymetrie. Trochu jiný typ kyseliny hyaluronové zase slouží k vyplnění svislých vrásek, které se dělají nad horním rtem. Máte-li svěšené koutky, dají se touto látkou snadno pozvednout a váš obličej bude díky tomu vypadat veseleji a mladistvěji.

Kolik času zabere zvětšení rtů kyselinou hyaluronovou

Jedná se o časově nenáročnou proceduru trvající asi půl hodiny. Pokud bydlíte v Praze a dalších větších městech, zpravidla tam najdete vhodné pracoviště, takže s cestou na kliniku a zpět domů to bude otázka maximálně několika hodin. Zvětšení rtů kyselinou hyaluronovou snáší většina lidí vemi dobře a tak mohou bez přerušení vykonávat své povolání, aniž by museli zamaskovat modřiny. Samozřejmě je lepší podstoupit zákrok v pátek a přes víkend se kompletně zotavit.

Trvanlivost zvětšení rtů kyselinou hyaluronovou

Výplně a modelace tímto materiálem jsou pouze dočasné. První aplikace v těle vydrží podle druhu kyseliny hyaluronové, individuálního metabolismu a životního stylu asi půl roku. Přípravky se liší podle výrobce a také podle druhu použití svým zasíťováním, složením a viskozitou. Kuřáci přitom musí počítat s tím, že se budou z výsledku těšit kratší dobu, než lidé, kteří nekouří. Opakované aplikace vždy vydrží o něco déle, než ty prvotní. Efekt pak přetrvá klidně i rok a půl a při obnově už na zvětšení rtů kyselinou hyaluronovou není potřeba tolik materiálu.

Doporučení po zvětšení rtů kyselinou hyaluronovou

Přestože je zvětšení rtů kyselinou hyaluronovou šetrné a jen minimum klientů reaguje na výplň přecitlivěle, naordinujte si na týden po aplikaci klidový režim. Můžete normálně pracovat a dělat běžné domácí činnosti. Rozhodně se nevystavujte teplotním extrémům. Nechoďte do sauny, ani na silný mráz. Rovněž se vyhněte opalování a počkejte alespoň týden se sportem.

Dejte svému tělu čas, dokud se výplň lidově řečeno neusadí. Určitě se vyhněte stlačování ošetřeného místa, předklánění a výrazným otřesům. Nedoporučuje se ani dlouhé otevírání úst doširoka třeba u zubaře. Návštěvu dentistu tedy odložte nejlépe o 14 dní.

Za kontraindikace se považuje těhotenství, autoimunitní onemocnění a pochopitelně opary či zranění poblíž rtů. V těchto případech musíte buď počkat nebo konzultovat alternativních řešení.

Teď už víte vše podstatné o zvětšení rtů kyselinou hyaluronovou a dokážete lépe odhadnout, je-li zákrok vhodný právě pro vás. Neváhejte využít bezplatné konzultace s odborníky estetických pracovišť. Mohou vám poradit, zvlášť máte-li extrémně úzké rty, vhodnou kombinaci s operativním zvětšením. Někdy může pomoci i optická korekce pomocí permanentního make-upu, když máte například nerovnoměrně pigmentovaná ústa. Přejeme vám, ať najdete šikovné profesionály.

Adéla Kopečková