Top

Augmentace prsou vlastním tukem pro přirozený vzhled a zdravou sebejistotu. Proč dát přednost vlastní tkáni před silikonem?

Toužíte po dokonalém dekoltu, ale nechcete mít pod kůží žádnou cizí hmotu? Augmentace prsou vlastním tukem je revoluční metodou, která dokáže uspokojit dámy, jež dávají přednost přirozenému vzhledu a navíc si rády nechají odebrat tuk z problematických partií. Ano, je to tak. Tento zákrok vám zajistí hned dvě úpravy k lepšímu – zvětšení poprsí a liposukci. Pojďte se podívat, jak operace probíhá, co jsou její zásadní benefity a na kolik vás vy. Pokud vás nebaví být celý život závislá na správně zvoleném spodním prádle a chcete se ve svém těle cítit skvěle, pak se nechte inspirovat následujícími řádky.

Augmentace prsou vlastním tukem a její průběh

Ze všeho nejdříve vás čeká vstupní lékařská prohlídka, na které se dozvíte veškeré detaily ohledně operace. Doktor si vás pečlivě prohlédne, vyzpovídá a navrhne řešení, které pro vás bude nejlepší. Vysvětlí, jak zákrok bude probíhat a dozvíte se také, na kolik vás to celé vyjde.

Operace probíhá v celkové anestezii, abyste nic necítily, takže se nemusíte bát žádné bolesti během zákroku. Než vás anesteziolog uspí, lékař si na vás zakreslí oblasti, ze kterých bude odebírána tuková tkáň. Následuje samotný zákrok, který zahrnuje tyto činnosti v přesně daném pořadí:

  1. Odebrání tukové tkáně z vybrané partie (liposukce),
  2. Očištění tuku od vodnatých složek a poškozených buněk,
  3. Aplikace tukového štěpu do poprsí pomocí drobných vpichů.

Hlavní výhody oproti implantátům

Nejdůležitější předností augmentace prsou vlastním tukem je absolutně přirozený vzhled. V případě prsních impantátů bude vždy poznat, že máte prsa upravená, u výplně tukovou tkání to po zahojení vpichů nepozná ani odborník. 

Kromě přirozenosti je velikou výhodou tohoto zákroku také odebrání tuku z problematické partie. Zabijete tak dvě mouchy jednou ranou – získáte krásná prsa a štíhlejší postavu. Na druhou stranu je k provedení této operace potřeba, abyste disponovaly dostatečným množstvím tukové tkáně. Pro výplň jednoho prsu je zapotřebí asi 200 ml tuku, což znamená, že velice štíhlé dámy nejsou vhodnými kandidátkami pro tento typ zákroku. Je také nutné smířit se s tím, že touto operací budete mít prsa větší maximálně o jednu konfekční velikost. U implantátu ten rozdíl může být mnohem markantnější v závislosti na vašich požadavcích.

Cenové rozpětí zákroku

Jelikož se jedná o invazivní zákrok, který trvá několik hodin, je potřeba při stanovení ceny zohlednit rozsah operace. To znamená, že se výsledná částka odvíjí především od velikosti oblasti, z níž je odebírána tuková tkáň. Cena se obvykle pohybuje od 50 tisíc do 100 tisíc korun. Samozřejmě vždy záleží také na volbě kliniky, kde zákrok absolvujete. Trochu jiný ceník bude mít prestižní podnik v Praze s celosvětově uznávanými plastickými chirurgy a jiný začínající klinika v menším městě. Boj o klienty je však veliký i v naší metropoli, takže se často můžete setkat s různými akcemi na poskytované služby také u známějších společností.

Jak vybrat kliniku

Volba kliniky, kde zákrok podstoupit, je samozřejmě zásadní. Pokud vyberete špatně, nemusí být výsledek ideální. Jelikož se jedná o službu, která stojí nemalé peníze, dejte si načas, zjistěte si informace o několika klinikách, porovnejte je a vyberte tu, která se vám jeví nejlepší. Pro usnadnění výběru můžete využít následující nástroje:

  • Hodnocení a komentáře na sociálních sítích,
  • Výsledky “před a po” na webových stránkách klinik,
  • Recenze podniků na Google maps,
  • Hodnocení zákazníků na speciálních serverech, např. znamylekar.cz

Tak to by bylo ke zvětšení prsou vlastním tukem už opravdu vše. Nevypadá to vůbec špatně, co myslíte? Teď už víte, že tento revoluční zákrok disponuje zajímavými výhodami. Zjistili jste, v jaké cenové relaci se zákrok pohybuje a v neposlední řadě jste si udělali jasno v tom, jak vybrat vhodnou kliniku, kde zákrok podstoupit. Tak se neváhejte objednat na vstupní konzultaci a začněte s plnit sen o dokonalé postavě.

A jak jste spokojené se svou postavou vy? Respektujete to, co vám příroda nadělila, nebo jste už podobný zákrok podstoupily? Budeme moc rádi, když se nám svěříte se svými zkušenostmi do komentářů!

Adéla Kopečková