Top

Naštěstí jsou časy, kdy jste za jediný den parkování u letiště mohli vydat i přes dva tisíce, už dávno pryč. I tak však může podobná položka v rozpočtu náklady na vaši dovolenou výrazně navýšit. Ale pokud vám nevadí parkování v ulicích, máme pro vás tři zaručené tipy.

Parkování u letiště – zdarma a do 15 minut od terminálů

Podle množství reklamních poutačů v okolí letiště Václava Havla by se dalo soudit, že volné plochy pro parkování v okolí byly zcela zabrány více či méně ziskuchtivými společnostmi. Chcete vědět víc? Nechte si doporučit tento zajímavý článek. Pro všechny okolní ulice to však dosud neplatí. A kam tedy nastavit cílové souřadnice v autonavigaci, abyste zaručeně nepromeškali své letadlo?

V ulici Navigátorů zaparkujete s jistotou

Máte-li namířeno do městské části Ruzyně za svým vysněným odletem, nemusíte se při hledání ideálního parkování od své trasy ani příliš odchylovat. Jen šest kilometrů od terminálů najdete více než 1 000 parkovacích míst, a to v ulici Navigátorů.

Místo i v odpolední špičce

Nezáleží na tom, v jakou denní či noční hodinou přijedete. Ulice navigátorů je doslova lemována vhodnými parkovacími místy, kde bez problémů zaparkujete i kombík nebo dodávku. A co víc, nesetkáte se tu s žádným parkovacím automatem ani se žlutými pruhy (až na řídké výjimky), takže dlouhodobé parkování není problém.

Co byste měli vědět?

Pěšky je to na letiště přece jen trochu daleko, takže ideální je domluvit si na odvoz kamaráda nebo taxi. Využít můžete také skvělého spojení MHD. Jezdí poměrně často i v noci a i z toho nejodlehlejšího místa se na zastávku dostanete do 5 minut. Cesta na letiště vám potrvá přibližně 20 minut.

Ulice u Prioru potěší velkým parkovištěm

Stačí si zajet jen o půl kilometru dál a získáte malý parkovací unikát. I když je ulice U Prioru kratší než výše zmíněná, počet parkovacích míst, jež nabízí, je více než srovnatelný.

Ve stínu vojenské ubytovny

Děkovat za to lze místní vojenské ubytovně, před níž však může zaparkovat úplně kdokoliv. Neexistují omezení pro délku stání, takže je tu po celý rok možné potkat pestrou směsici espézetek z celé ČR.

Co byste měli vědět?

Doporučení pro přepravu na letiště jsou stále stejná. V noci je však dostupnost městské hromadné dopravy výrazně horší (spoje jezdí 1-2x za hodinu). Na letišti vás autobus vyklopí přibližně za půl hodiny.

Do Zličína na Hevlínskou ulici

O pražském Zličíně se v poslední době mluví zejména v souvislosti se stále se rozšiřující výstavbou luxusního bydlení. Ke každému novému bytu patří minimálně jedno parkovací místo, a protože tu ještě stále najdete velké množství neprodaných nemovitostí, není tu o příležitosti k zaparkování nikdy nouze.

Ideální ulice pro vaše potřeby

Pouhých 10 kilometrů od letiště narazíte na šikovný vjezd do ulice Hevlínská. Plácků k odstavení auta je tu dost a dost, a s trochou štěstí najdete i volný prostor pod stříškou nebo ve stínu stromů. Nebudete se tak muset z dovolené vracet do auta rozpáleného sluncem.

Co byste měli vědět?

Milovníky levné dopravy MHD tu bohužel nepotěšíme. Spoje už začínají řídnout a zejména v noci se opravdu načekáte. Taxi je v tomto případě sázka na jistotu. Výstavba v této lokalitě navíc v nejbližších letech rozhodně nepoleví, takže pokud si jednou tohle místo oblíbíte, můžete se sem jednoduše stále vracet. A za ušetřených 800 korun za parkovné na Ruzyni (o změnách cen se informujte zde) si můžete na dovolené dopřát třeba dobrý oběd.

Když chcete hrát na jistotu

Parkování na veřejně přístupných plochách má však i své nevýhody. Vyhnete se sice placení jakýchkoliv poplatků, ale nikdo vám nezaručí, že se právě vaše auto nestane terčem zlodějů. Riziko lze samozřejmě minimalizovat odstraněním rádií a dalších cenných věcí z interiéru vozu, úplnou jistotu však nebudete mít nikdy. Nechcete-li riskovat, zvažte i možnost placeného parkoviště. Vaše peněženka bude sice o něco lehčí, ale nebudete se muset na dovolené trápit nepříjemnými obavami.

Adéla Kopečková