Top

Exit game, escape game nebo také escape room – to je hrstka názvů nesoucí jeden jediný trend v oblasti zábavy. Jistě jste se s těmito pojmy už jednou setkali a kdo ne, určitě se s touto zábavou v nejbližší době setká. Jedná se o naprosto fantastické využití času, který byste chtěli strávit s bandou nejlepších přátel či rodinou. Pakliže vám například padl páteční plán a vy spekulujete nad tím, co podniknete za deštivého a relativně chladného počasí, vezměte své přátele a účastněte se této famózní hry! V čem ale spočívá, co je v ní potřeba a proč je v současné době tím nejoblíbenějším využitím volného času?

Unikněte z místnosti do jedné hodiny!

Exit game se stala v poslední době opravdu velmi oblíbenou. Jedná se o skvělé využití volného času, který byste chtěli strávit s vašimi nejbližšími. Zamknou vás totiž do místnosti, jež už na pohled často nahání strach. Dostanete časový limit, obvykle se jedná o jednu hodinu, během níž musíte uniknout z místnosti ven. Není to však tak jednoduché, rozbití oken či dveří není povoleno. V této hře hraje totiž svou roli logické myšlení, které bude potřeba využít na rozluštění hlavolamů, hádanek a šifer, které vám pomůžou se z dané místnosti dostat.

Do jedné místnosti vás zamknou jako skupinu zhruba ve dvou až v šesti lidech. Jedná se o skvělou možnost například pro teambuilding, protože právě při této hře se velmi dobře utužuje kolektiv. Spolupráce totiž přináší ovoce v rychlejším čase. Víc hlav přece víc ví a v tomto případě je rychlejší myšlení opravdu potřeba.

Hra však není jen plná logiky, ale také především i adrenalinu, který jistě ocení každý člověk s duší dobrodruha. Pakliže však milujete například detektivní příběhy či sledujete kriminálky v televizi, kde se také musí dopátrat k nějakému závěru, bude tato zábava pro vás přesně ta pravá!

Adéla Kopečková