Top

Zajímáte se o pánskou módu a dokonalé zpracování? Pokud ano, určitě víte, že mezi základní typy oblečení, které nikdy nesmí chybět v pánském šatníku, jsou košile, kalhoty, kravaty, saka. My se ale blíže podíváme na pánské košile. Přesněji na jejich rozdělí, které se více hodí do společnosti, které na volnočasovou aktivitu, ale i nošení v domácnosti. Košile byly a budou vždy elegantním prvkem, a rozhodně bychom se neměli dívat jen na její cenu, ale taktéž zpracování a materiál.

Pánské košile – elegantní

Elegantní košile se soustředí na dvě základní věci a to: prvotřídní materiál a vyšší kvalita zpracování. Mezi prvotřídní materiál patří bavlna. Ale jen 3 % z celé sklizně bavlny na světě splňuje to nejvyšší kvalitu. Tím se rozumí, že při nošení se nemačká, při praní se nesráží, nemusíte jej žehlit a po několika letech nošení vypadá stále jako nová. Druhou věcí je vysoká kvalita zpracování. Už jsme si docela zvykli na to, že více jak polovina věcí, ať už je to oblečení, hračky, knihy, elektronika a podobně, pochází z Číny. Jejich levnou cenou se nedá konkurovat, ale chcete – li si zakoupit opravdu prvotřídní kvalitu elegantní košile, doporučuji se podívat na země původu a rozhodnut se pro takovou značku, která je vyrobena v EU, ČR, ale i Slovensko.

Pánské elegantní košile se provádí ve dvou variantách a to: košile s krátkým rukávem a košile s dlouhým rukávem. Nicméně i zde patří pravidlo, že košili s krátkým rukávem nesmíme nikdy použít do formálního prostředí (svatba, pohřeb, významná rodinná, společenská událost). Doporučuje se klasický střih, jednobarevné provedení, nebo maximálně v jiné barvě by měl být límec, manžety. Klasickým provedení je kombinace černé a bílé. Nicméně cena těchto elegantních košil se pohybuje od 1500 Kč a více.

Elegantní košile – slim fit

Jak už samotný název napovídá, jedná se o typ košile, která zdůrazňuje vaši postavu. I když se spíše jedná o neformální, extravagantní střih, pro některé muže právě tato košile zdůraznit jeho osobnost, výjimečnost. Materiál je příjemný na dotek, nemačká se. Složení je 80 % bavlna a 20 % polyester. Díky slimu bude vypadat muž o něco štíhleji. Ale slim fit trička a košile nejsou rozhodně pro muže, kteří mají nějaké to kilo navíc. Jaká je ideální kombinace této košile? Možná jste někdy slyšeli o kombinaci White Tie. Jedná se o slim fit bílou košili, motýlkem s džíny. A i přesto všechno, že riflové džíny se moc nehodí do společenského odívání, jedná se o společenský formální oděv pro důležité události.

Klasické košile

Klasické košile mohou nosit muži různých věkových skupin. Mladí muži často nosí klasickou košili s výraznou barvou (oblíbená barva je tmavě červená) a starší muži bílou. Klasické košile můžete nosit jak ve společnosti, tak běžném prostředí, ale i doma. Od elegantních košil se taktéž vyznačují v tom, že u elegantní košile je nutností kravata, ale u klasické není potřeba. Cena, materiál, kvalita není tak důležitá, jako to, na jaký typ nošení ji použijete. Poslední dobou se můžete setkat s tím, že muži mají košili zastrčenou v riflích, nebo v kraťasech. Jedná se o moderní volný styl, který si získává na oblibě.

Pánské košile zastrčit, nebo ne?

Elegantní košile musí být vždy dobře zastrčeny. Tvoří komplet, který klade důraz na charakter, jedinečnost muže. U klasických košilí se ale můžete setkat s oběma způsoby. Vše záleží na střihu košile. Je – li košile krátkého střihu, určitě nemá smysl ji ještě zastrčit. A naopak. Delší košile, které nejsou zastrčeny v kalhotách, vypadají jako kus látky, působí lacině. Někdy přidá i po obvodu pasu. Proto, než si zvolíte, který typ košile si zakoupíte, jedinou cennou radou je, košili si vždy důkladně vyzkoušet. Moc dobře víme, že různí výrobci oblečení mají své různé označení velikosti. A pak drahé polovičky, které zakoupí košili muži, často podceňují tuto cennou radu. Potom se diví, co to vlastně koupily a někdy i nařknou muže, že asi přibral.

Adéla Kopečková