Top

Nerezový dřez je právem stálicí v řadě domácností. Odolný vůči teplu i skvrnám zároveň nabízí překvapující množství povrchové úpravy, stylů a cenového rozpětí.

Velká popularita nerezových dřezů nevychází jenom z jejichrozumné ceny (pokud dřez zrovna nenavrhoval známý designér), ale i z nekonečného množství variací pro potřeby každé kuchyně. Vzhledem k tomu, že nerezová ocel nepraská a nemění barvu, má nerezový dřez velký předpoklad, že se s ním jen tak nerozloučíte.

Nerezový dřez svými vlastnostmi splňuje požadavky moderních kuchyní

Nerezový dřez se současnými výrobními postupy vyrovnává dražším typům dřezů. V kuchyni tvoří esteticky zajímavý prvek a zároveň je praktický. Pro nerezové dřezy je charakteristické:

 • Stálý vývoj

Nerezové dřezy prochází neustálým vývojem a vylepšeními. Pokud měníte svůj starý nerezový dřez, novější typ ve stejné kvalitě bude silnější a méně hlučný.

 • Odolnost

Nerezová ocel je velmi odolný materiál. Pro dřezy se hodí hlavně proto, že se nerozbije, nevzniknou v ní trhliny, nevybledne a netvoří se na ní skvrny.

 • Větší kapacita

Relativně lehký, ale silný materiál umožňuje vytvoření větší a hlubší dřezy, než jsou schopní výrobci dosáhnout u litin nebo kamenných materiálů.

 • Snadno se udržují

Dřezy z nerezové oceli se snadno čistí a odolávají různým chemikáliím používaným v domácnosti. Původní vzhled rychle obnovíte malým množstvím čistícího prostředku naneseným na měkký hadřík.

 • Nerezaví

Zpracování kovového materiálu propůjčuje dřezu bohatý lesk, aniž byste se museli bát rezivění.

 • Pohlcuje nárazy

Nerezová ocel svým způsobem odráží předměty při pádu, a proto se nádobí v těchto dřezech rozbíjí méně často.

 • Dlouhověkost

Výrobky z nerezavějící oceli vydrží po dlouhá léta ve stejném stavu, jako byly na začátku.

 • Recyklovatelnost

Pro recyklování splňuje ty nejlepší požadavky, protože neztrácí svoje vlastnosti ani při recyklačním procesu.

Nerezový dřez vám dobře poslouží, když se jeho výběru budete věnovat

Nerezový dřez si můžete pořídit ve špičkové kvalitě, aniž by vás stál celé jmění. Je ale potřeba si pohlídat, jestli výrobce použil materiál adekvátní pro daný účel. Zorientovat se můžete i podle těchto vlastností:

 • Trvanlivost a spolehlivost

Pro odolné dřezy se využívá nerezová ocel z řady 300. Ta zajišťuje vyšší odolnost proti korozi a zároveň má jasný a pěkný povrch. Dalším ukazatelem je tloušťka oceli, která se u nejlepších dřezů pro domácí použití pohybuje v rozpětí mezi 18 a 22. Čím nižší číslo je uvedené u tloušťky oceli, tím je dřez silnější a robustnější. U slabších se v prvních šesti měsících používání vytvoří znatelné nedostatky.

 • Odhlučnění

Důležitý rys, který byste neměli opomenout už při prohlížení dřezů, je zpracování odhlučnění. Nerezové dřezy dostanete se spodní izolací, která zároveň snižnuje hluk během používání. Rozdíl bývá v typu izolace (například komplexní podsada, zvukové izolační podložky) a v jejich upevnění.

 • Povrch

Příjemný dlouhotrvající vzhled zajistí nerezové dřezy s odolným, matně saténovým povrchem. Nejsou na něm tolik vidět škrábance a další stopy od běžného používání. Povrchy s texturou nebo zrcadlového vzhledu využijete spíše pro dřezy, které slouží sezónním účelům.

 • Zákaznický servis

I když se zákaznický servis nedá vyložit jako vlastnost dřezu, je důležitou součástí celého nákupu. Odborný a vstřícný přístup prodávajícího vám pomůže ušetřit nejen radami o konkrétním dřezu, ale hlavně pokud nabízí dovoz a autorizovanou instalaci. Vyhnete se poškození dřezu, které byste při neodborném zacházení ani nemohli úspěšně reklamovat. Vyplatí se vybírat u prodejců, kteří na své zboží poskytují dlouhodobou záruku, případně i možnost jejího prodloužení.

Adéla Kopečková