top
  »
česká verze   slovenská verze

Aktuality

20.2.2013 - INFORMACE číslo 11 - Změna likvidátora
Dne 20.2.2013 byl rozhodnutím KS Ostrava odvolán dosavadní likvidátor ing. Petr Knap a jmenován likvidátor nový - JUDr. David Termer, Opatovická 24, Praha 1.

více zde...
8.11.2012 - INFORMACE likvidátora číslo 10 - Dražební vyhláška
DRAŽEBNÍ VYHLÁŠKA
společné dražby dobrovolné č. 131212
vyhotovená dle § 20 zák.č. 26/2000 Sb.


více zde...

Finanční zprávy

21.11.2011 - Změny úrokových sazeb: pět nejvýhodnějších spořicích účtů se nemění
Měšec.cz. V uplynulých týdnech se sazby u spořicích účtů takřka neměnily. Naopak u termínovaných vkladů je změn více. Doposud nejvýhodnější vklad s roční úložkou už není v nabídce.
více zde...
12.10.2011 - Družstevní záložny, to nejsou jenom spořicí a termínované vklady, ale i běžné účty
Bankovnipoplatky.cz. Již několikrát jsme na našich stránkách upozorňovali na možnost výhodného úročení v družstevních záložnách, tedy institucích, které zaručují ze zákona stejnou bezpečnost vašich vkladů jako banky. Družstevní záložny však nabízí i
více zde...

 
reklama

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20    .....   27       (str. 1 / 27)

Permanentní make-up obočí jako pomocník při každodenním zkrášlování. 10 důležitých pouček PŘED a PO aplikaci.

Permanentní make-up obočí (PMO) nepatří mezi velké zásahy. Přesto ovšem není radno přípravu a následnou péči podcenit. Na co se zaměřit, aby vše dopadlo co nejlépe a bez komplikací? Opravdu víte, čeho se vyvarovat?

Permanentní make-up obočí a 10 důležitých pravidel, které byste o něm měla rozhodně vědět

1. Neupravujte si obočí pinzetou minimálně 2 dny před procedurou.

2. Po dobu 3-4 dnů před aplikováním pigmentu se vyhněte soláriím. Dopřejete tak své pokožce odpočinek před zásahem.

3. Procedura se nedoporučuje během těhotenství. Při onemocnění štítné žlázy, při cukrovce a užíváte-li léky na ředění krve, je nutné se o vhodnosti aplikace PMO poradit s lékařem.

4. Většinou zůstává obočí i druhý den napuchlé. Je proto příhodné mít po ruce sluneční brýle a je-li to možné, uvolnit se následující den z práce.

5. Až 24 hodin po zákroku je možno si VELMI opatrně pomocí papírového kapesníčku odnímat tkáňový mok. Zamezí se tak tvorbě velkých strupů, které se snadněji a lehčeji strhnou.

6. Minimálně 7 dní po PMO se úplně vyhněte líčení a 3-4 dny zabraňte kontaktu obočí s mýdlem a vodou.

7. Snažte se během noci spát v poloze na zádech (alespoň 4 dny po proceduře). Zamezíte tak kontaktu s polštářem a nechtěnému stržení stroupků.

8. Zamezte používání přípravků, které obsahují AHA kyseliny a odložte návštěvu solária, bazénu či sauny minimálně o týden.

9. Stroupky mohou setrvat až 7 dní, někdy o něco méně. Barva se ustálí zhruba po čtyřech až pěti týdnech.

10. Až rok po absolvování procedury je zakázáno darovat krev. S darováním krve, se pojí i další rizika a předpisy, určující kdo může být dárcem.

Jaké jsou nové trendy způsoby aplikace?

Obočí se standardně upravuje stínováním a pomocí metody microblanding (někdy také označované jako 3D tetovací technika). Trendem poslední doby je pudrové provedení a nanovláskování či vzájemná kombinace výše zmíněných technik.

· Pudrová technika – provádí se pomocí přístroje vybaveného velmi slabou jehlou, která se zevně vpichuje do kůže a vytváří stíny. Pudrové obočí vypadá přirozeně a setrvá průměrně 2 roky.

· Nanovláskování – obočí se zhušťuje pomocí dokreslování mini chloupků, které má rovněž velmi přirozený efekt. Vhodné je zejména pro osoby, trpící ztrátou chloupků.

· Microblanding – pomocí microblandingu (metodou prováděnou speciální čepelkou) lze vytvořit i celé obočí. Schová jizvy a napraví nesoulad mezi oběma obočími.

· Stínování – úprava obočí stínováním je vypracovávána přístrojově, vydrží nejdéle (zpravidla až 4 roky), protože zasahuje hlubší vrstvu pokožky.

Zajímavost: Co se děje pod stroupkem, proč se vůbec vytváří a kvůli čemu je jeho stržení tak nežádoucí?

Fáze uzdravování je doprovázená tvorbou stroupků, které se nesmí vlhčit, sloupávat ani pomazávat různými přípravky. Barvivo čili pigment, který je vám povrchně nanesen, začíná kůže postupně uvolňovat, čímž se právě tvoří onen strup. Pod ním se kůže léčí a zpátky vpíjí vyloučené barvivo. Pokud by se onen strup silně namočil nebo dokonce předčasně strhnul, nemá se zpětně do obočí co vpíjet a vzniká jakási trhlina, která bude následně vyžadovat opravu.

Rozhodnete-li se pro permanentní make-up obočí, budete již vědět, na co si dát pozor, čemu se vyhnout a na co se před touto procedurou zaměřit. A pokud o takové možnosti vůbec neuvažujete, minimálně jste si právě rozšířila obzory a možnostech dnešního kosmetického světa, a to je úžasné.

Patříte i vy k těm lidem, kteří by rádi využili této možnosti úpravy, nebo si raději každé ráno domalujete obočí tužkou? Tak či onak, budeme rádi, když se s námi v komentářích podělíte o váš názor!

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20    .....   27       (str. 1 / 27)

zpět  |   nahoru  |   domů

 
 
O Unibonu   |   Povinně zveřejňované informace   |   Kontakty   |   Mapa stránek

Všechna práva vyhrazena / © 2010 UNIBON / realizace nextWEB / admin
telefon