top
  »
česká verze   slovenská verze

Aktuality

28.1.2016 - Zahájení veřejného výběrového řízení na prodej vybraných pohledávek společnosti
JUDr. Kateřina Martínková, LL.M. insolvenční správkyně společnosti UNIBON - spořitelní a úvěrní družstvo "v likvidaci" tímto oznamuje zahájení veřejného výběrového řízení na prodej vybraných pohledávek společnosti UNIBON - spořitelní a úvěrní družstvo "v likvidaci".


více zde...


Finanční zprávy

21.11.2011 - Změny úrokových sazeb: pět nejvýhodnějších spořicích účtů se nemění
Měšec.cz. V uplynulých týdnech se sazby u spořicích účtů takřka neměnily. Naopak u termínovaných vkladů je změn více. Doposud nejvýhodnější vklad s roční úložkou už není v nabídce.
více zde...
12.10.2011 - Družstevní záložny, to nejsou jenom spořicí a termínované vklady, ale i běžné účty
Bankovnipoplatky.cz. Již několikrát jsme na našich stránkách upozorňovali na možnost výhodného úročení v družstevních záložnách, tedy institucích, které zaručují ze zákona stejnou bezpečnost vašich vkladů jako banky. Družstevní záložny však nabízí i
více zde...

 
reklama

Finanční zprávy


1  2  3  4          (str. 1 / 4)
21.11.2011 - Změny úrokových sazeb: pět nejvýhodnějších spořicích účtů se nemění
Měšec.cz. V uplynulých týdnech se sazby u spořicích účtů takřka neměnily. Naopak u termínovaných vkladů je změn více. Doposud nejvýhodnější vklad s roční úložkou už není v nabídce.
U spořicích účtů se během posledních týdnů nezměnilo prakticky nic. Výjimku tvoří nabídka GE Money Bank, která nabízí spořicí účty k některým svým balíčkovým kontům s nižší úrokovou sazbou. Více změn se od posledního srovnání událo u termínovaných vkladů, přinášíme jejich rekapitulaci.
Více zde...

12.10.2011 - Družstevní záložny, to nejsou jenom spořicí a termínované vklady, ale i běžné účty
Bankovnipoplatky.cz. Již několikrát jsme na našich stránkách upozorňovali na možnost výhodného úročení v družstevních záložnách, tedy institucích, které zaručují ze zákona stejnou bezpečnost vašich vkladů jako banky. Družstevní záložny však nabízí i další služby...
Jaké? Třeba možnost vést si u nich běžný účet za velmi výhodných podmínek v podobě nízkých poplatků a pojištění ze zákona ve stejné výši jako v bankách (necelých 2,5 milionu Kč). Minusem ovšem může být to, že člověk je velmi omezený v disponování s hotovostí.
Unibon je jedna z družstevních záložen, která cenově dostupný běžný účet nabízí. Jeho založení a vedení je sice zdarma, ale „ruce k obsluze účtu“, tedy internetové bankovnictví, banka zpoplatňuje 50 Kč měsíčně. Za příchozí ani odchozí platby však nic neplatíte, stejně jako za vklady ani výběry hotovosti na obchodním místě. V UNIBONu máte možnost platební kartu získat. Záložna ve spolupráci s ČSOB nabízí celou řadu různě zpoplatněných karet
Více zde...


13.9.2011 - O své peníze v bance se už nemusíte bát
Denik.cz. Možná pamatujete na dobu, kdy při problémech bank vstávaly lidem vlasy hrůzou na hlavě. Dnes už platí pro všechny banky, záložny a spořitelní družstva v Evropské unii stejné podmínky. Peníze na jejich účtech máte pojištěny v plné výši až do částky 100 000 eur, tedy zhruba 2,43 milionu korun. Při krachu ústavu tedy o tuto částku nepřijdete.

Do Fondu pojištění vkladů, jak se nazývá instituce, která spravuje finance na případné odškodnění, povinně přispívají všechny banky, stavební spořitelny a družstevní záložny sídlící v České republice. Na konci loňského roku bylo ve fondu zhruba18 miliard Kč.
Více zde...

29.7.2011 - Ušetřete přes tisícovku ročně, neplaťte za účet v bance
Aktualne.cz. Za bankovní poplatky můžete ušetřit přes tisíc korun ročně. Stačí jednoduše odejít z dosavadní banky ke konkurenci, která nabízí účet zdarma, nebo alespoň výrazně levněji.
Unibon - nejlevněji pro konzervativní klienty
Zvláštním případem je družstevní záložna Unibon. Zřízení a vedení účtu je sice zdarma, ale platí se paušál 50 korun měsíčně za samotné vedení internetového bankovnictví. Jednotlivé odchozí i příchozí tuzemské platby jsou pak opět zdarma.
Zato konzervativní klienti zde najdou bezkonkurenční nabídku. Za vklady i výběry hotovosti na pobočce totiž neplatí, zatímco většina bank účtuje poplatky v řádech desítek korun. Unibon má ale zatím jen dvě pobočky v Ostravě a po jedné v Praze, Brně a Opavě.
Více zde...

13.6.2011 - Spoříme v červnu: Vkladová turistika má červenou
Vkladoví zlatokopové se poslední týdny nudí, banky s úrokovými sazbami nehýbou, záložny testují matematické vzdělání. Na trhu vkladových produktů je mrtvo. Nabídka produktů i úrokových sazeb je téměř totožná se stavem v dubnu, kdy jsme spořicí účty a termínované vklady komentovali naposledy, viz článek Spoříme v dubnu: Platí, že když jedna banka zvedne úroky, druhá je sníží?
Vklad na viděnou bez omezení
Když se podíváme na produkty bez omezení doby vkladu a stanoveného zůstatku, z bank utvrdila vedoucí pozici Axa Bank tím, že do konce června vypsala prémii 0,45 %. S prémii jsou vklady do 1 mil. Kč zhodnocovány 2,3 %. Ze záložen vede Metropolitní spořitelní družstvo s 2,8 % a Unibon s 2,2 %.
Více zde...

19.5.2011 - Kampeličky lákají výhodným úročením
penize.cz. Družstevní záložny zažívají renesanci zájmu. Spořicí účty a termínované vklady úročí lépe než banky a díky vyššímu pojištění vkladů se mohou jejich klienti cítit bezpečněji než dřív. Nedávný krach Vojenské družstevní záložny je prý nijak nepoškodí. Některé z nich však zřejmě chystají přestup do „bankovní ligy“.František Mašek,
„Kdybych hledal zajímavě úročený spořicí účet či termínovaný vklad, svěřím peníze nějaké kampeličce. Nabízejí vyšší zhodnocení než banky, a kdyby některá zkrachovala, vrátí mi po změně legislativy, k níž došlo od letošního ledna, během krátké době veškeré vložené peníze.“
V Česku nyní existuje čtrnáct družstevních záložen (kampeliček), jejich celková bilanční suma činila koncem loňského roku 19,9 miliardy korun. Po přeměně družstevní záložny Fio na banku patří k nejvýznamnějším Moravský peněžní ústav, WPB Capital, Unibon, spořitelní a úvěrové družstvo, posílila i Záložna Creditas. Počet členů družstev, kteří mohou nabídku jednotlivých kampeliček využívat, přesáhl 34 tisíc.
Více zde...

5.4.2011 - Kam s penězi ze stavebního spoření?
Hypoindex.cz. Šest let uplyne jako voda. A s nimi i vázací doba stavebního spoření. Vyvstává otázka, kam s naspořenými penězi. Někdo má jasno: nový byt či dům, rekonstrukce... automobil. Kam ale s penězi, když je budu potřebovat až za rok či dva?
Téměř každý alespoň jednou měl nebo stále má založené stavební spoření. Není se čemu moc divit, stavební spoření patřilo, a pro mnohé stále v myšlenkách patří, mezi nejvýhodnější zajištěný střednědobý spořicí produkt.
Pro splnění podmínky přiznání plné státní dotace bylo potřeba spořit po dobu 5 let, resp. 6 let ročně 18 000 Kč, resp. 20 000 Kč. V obou případech účet stavebního spoření tvořilo či tvoří po skončení vázací lhůty okolo 150 000 Kč. Kam s nimi?
Možností, jak naložit s takto naspořenými penězi, je hned několik. Dají se využít ať už k pokrytí kapitálového základu pro čerpání překlenovacího nebo řádného úvěru, nebo ponechat k dalšímu zhodnocení na účtu stavebního spoření. Většina lidí je předem seznámena s tím, k čemu si peníze spoří. Co ale s takovými penězi ze stavebního spoření, které máme aktuálně k dispozici a potřebovali bychom je ještě zhruba na rok, dva někam uložit? Někam, kde neztratí nejenom na nominální, ale ani reálné hodnotě.
Více zde...

17.3.2011 - Zajímá vás, kdo zvýšil úrok o 2,5 %?
Finance.cz. V době, kdy se oddaluje pravděpodobný termín zvýšení úrokových sazeb v české ekonomice, přichází růst úroků z východu. Měsíc co měsíc procházíme úrokové lístky bank i směnáren a hledáme pro vás nejvyšší sazby na trhu. Zajímají nás také změny, které se udály v době uplynulých 31 dnů. Co se tedy za poslední měsíc změnilo na trhu spořicích účtů? Přibyly nám nějaké nové produkty či došlo k úpravě parametrů stávajících produktů? Kde úrokové sazby poklesly, případně vzrostly?
Sazby spořicích účtů bez výpovědní lhůty jsou na sazbách v ekonomice dost závislé. Je tedy nepravděpodobné, že sazba takového ING Konta (1,75 %) má nějaký prostor k růstu. Banky a záložny tak mohou zvyšovat sazby pouze u vkladových produktů s výpovědní lhůtou nebo v rámci marketingových kampaní.
Když se podíváme na produkty bez omezení doby vkladu a stanoveného zůstatku, z bank utvrdila vedoucí pozici Axa Bank tím, že do konce června vypsala prémii 0,45 %. S prémii jsou vklady do 1 mil. Kč zhodnocovány 2,3 %. Ze záložen vede Metropolitní spořitelní družstvo s 2,8 % a Unibon s 2,2 %.
Více zde...

3.3.2011 - Chcete vysoký úrok z vkladu? Na banku zapomeňte, zamiřte do družstevní záložny!
bankovnipoplatky.com. O úrokových sazbách z vkladů v tuzemských bankách se mluví často. Málokdy pochvalně. A není se čemu divit, vždyť zhodnocení peněžních prostředků klientů v bankách se téměř rovná nule. Ale co s tím? Investovat? Ale co když se bojím rizika? Nespořit? Nebojte, máme pro vás lepší tip – jsou jím družstevní záložny.
Jak jsme vás nedávno informovali, úročení běžných účtů v tuzemských bankách je velmi nízké, poskytnuté úroky, až na několik výjimek, nepokryjí inflaci. To znamená, že peníze se na takových produktech znehodnocují.
Spořicí a termínované účty bank jsou na tom velmi podobně. Ačkoliv v reklamních spotech či na billboardech vypadají tučné úrokové sazby impozantně, „zakopaným psem“ bývá malá hvězdička, která je u číslice úrokové sazby uvedena. Ta totiž označuje takzvané pásmové úročení (jako např. u Šikovného spoření České spořitelny nebo Unikátního spoření UniCreditBank, které nabízejí nejvyšší úrokovou sazbu). Pásmové úročení značně snižuje efektivní úrokovou sazbu (tj. reálnou sazbu napříč všemi pásmy)…
Házet flintu do žita však není na místě. Alternativa totiž existuje – družstevní záložna. Služby družstevních záložen totiž zahrnují totožné pojištění vkladu, jako máte v bance – 100 tisíc eur, a pokud se podíváme na porovnání sazeb dosažitelných u tuzemských družstevních záložen, vyšší zhodnocení vkladu v porovnání s bankami je zřejmé.
Vzali jsme modelový případ, kdy chcete zhodnotit částku 100 tisíc Kč na 12 měsíců prostřednictvím termínovaných vkladů. Jaké úroky záložny nabízejí? Podívejme se na tabulku pod textem.
Více zde...

25.1.2011 - Ušetřete přes tisíc ročně, neplaťte za účet v bance nic
Aktualne.cz. Za bankovní poplatky můžete ušetřit přes tisícovku ročně. Stačí jednoduše odejít z dosavadní banky ke konkurenci, která nabízí účet zdarma. Jejich nabídka stále roste, nejnověji ji rozšířily UniCredit Bank a Wüstenrot.
Opravdu bezplatný účet bez výraznějších omezujících podmínek však nabízí jen tři až čtyři banky a budeme-li hodně přísní, tak vlastně jen jediná. Za zbývající "účty zdarma" ve skutečnosti zaplatí většina běžných uživatelů desítky korun měsíčně.
Zvláštním případem je družstevní záložna Unibon. Zřízení a vedení účtu je sice zdarma, ale "moderní" uživatelé platí paušál 50 korun měsíčně za samotné vedení internetového bankovnictví. Samotné odchozí i příchozí tuzemské platby jsou zdarma.
Zato konzervativní klienti zde najdou bezkonkurenční nabídku. Za vklady i výběry hotovosti na pobočce totiž neplatí, zatímco většina bank účtuje poplatky v řádech desítek korun. Unibon má ale zatím jen dvě pobočky v Ostravě a po jedné v Praze, Brně a Opavě.
Více zde...

5.1.2011 - Spořicí účty: Sazby dál padají, dolů jdou i lídři trhu
Nový rok přinesl další pokles úrokových sazeb na spořicích účtech. Pozadu tentokrát nezůstaly ani dosavadní jedničky na trhu - Wüstenrot a Axa mezi bankami či Metropolitní spořitelní družstvo mezi záložnami.
Jasnou jedničkou nicméně i nadále zůstává Metropolitní spořitelní družstvo se sazbou 2,8 % p.a. Mezi bezplatným spořením u bank stále vedou Wüstenrot a Axa, u menších částek a při splnění dalších podmínek také mBank.
Lepší úrok než banky nabízí také družstvo Unibon - sazba spořicího účtu zůstává na 2,2 % ročně.
Dodejme, že vklady v kampeličkách jsou pojištěny zcela stejně jako v bankách, tedy od letošního roku až do výše 100 tisíc eur.
Více zde...

2.12.2010 - Chcete roční úrok 4,6 %? Zamiřte do družstevní záložny!
Družstevní záložny lákají na vyšší zhodnocení vložených finančních prostředků, než jaké nabízí banky. Stále se jim však nepodařilo získat plnou důvěru konzervativních Čechů. Čím to je? A jsou záložny skutečně tak výhodné, jak se prezentují?
Dnes je na našem trhu družstevních záložen celkem 15. Vklady v nich jsou stejně jako v bankách ze zákona pojištěny. Klient tedy v případě krachu záložny dostane zpět 100 % vložených prostředků až do výše 50 000 €. Musí se ale o své peníze přihlásit během 5 let. Výplaty finančních prostředků z Fondu pojištění vkladů začínají po 3 měsících od krachu záložny.
Od roku 2011 se navíc podmínky pro střadatele ještě zlepší. Vklad bude nadále kryt na 100 %, tentokrát však až do výše 100 000 €. Zkrácena bude jak doba, ve které se bude muset klient o své peníze přihlásit (z 5 na 3 roky), tak i doba, po které začne výplata vkladů (z 3 měsíců na 20 dní).

Více zde...

24.11.2010 - Vyberte si z bankovních účtů bez poplatků
měšec.cz. Symbol bezplatných účtů na českém trhu mKonto ve výčtu zůstává po nedávných změnách s výhradami. Konkurence zatím nereaguje, to se může již v prosinci změnit.
Od mých posledních článků o běžných a spořicích účtech uplynula již nějaké doba a čtenáři mě na e-mailu nebo v diskusi upozorňují, že informace v nich jsou již zastaralá. Připravil jsem tak malou rekapitulaci doplněnou o test možnosti ovládání účtu na PDA.
Opět se zaměřím na takové účty, které při dodržení nějakých omezení jsou zcela zdarma. Tedy vedení účtu, internetové bankovnictví (není-li možné zdarma zadávat příkazy na pobočce) a alespoň omezené množství převodů zdarma a dále způsob, jak alespoň jednou měsíčně vybrat z účtu peníze – může být platební kartou (v tom případě musí být vydání karty zdarma) a nebo v hotovosti na přepážce.
Unibon – účet pro seniory
Velkou vadou na kráse této záložny je zpoplatněné internetové bankovnictví a rovněž zpoplatněné platební karty. Poněkud paradoxně jsou zdarma veškeré papírově (tedy na přepážce) podávané příkazy, čímž ale je tento běžný účet ideálním ústavem pro seniory. Nechcete platební kartu, počítač je pro vás sprosté slovo a rádi vybíráte přímo na přepážce? Pokud jste z Prahy nebo Ostravy, tak je pro vás Unibon ideální volbou. Za účet nezaplatíte ani korunu. To u nás jiný ústav nenabídne. Účet není úročen.
Více zde...

31.10.2010 - Opravdu je český finanční svět o tolik horší, než ten zahraniční?
Měšec.cz. Jsou klienti českých bank opravdu takoví chudáci? Nebo jsou jen líní hledat výhodnější alternativy? Měl by snad vzniknout úřad chránící Čechy proti vlastní hlouposti? Je pravda, že finanční instituce nespravedlivě a nad únosnou mez odírají své zákazníky? Že nabídka na českém trhu je slabá a nekvalitní, jak se každý den dočítáme v médiích?
Trochu jsem se nad tímto tématem zamyslel a došel jsem k závěru, že nabídka sice je o něco slabší, ale hlavním viníkem jsou klienti, kteří o výhodnější služby nejeví dostatečný zájem. Pod pojmem dostatečný si představuji takový, který je klient ochoten projevit i činem, jako je změna finanční instituce, a ne jen povzdechem, jak jsme na tom špatně.
Více zde...

10.9.2010 - Levné účty bez poplatků.
Mesec.cz. Pro své peníze chcete bezpečné uložení, slušné úroky a k tomu neplatit přemrštěné ceny za bankovní služby. Zdá se to nemožné? Vůbec ne.
Abychom vám usnadnili hledání v nejlepších produktech pro vaši peněženku, máme pro vás k dispozici kompletní databázi finančních produktů, které můžete získat jako občané – spotřebitelé u bank, družstevních záložen, pojišťoven a regulovaných úvěrových společností.
Termínované vklady s nejvyšším úrokem
6 % – UNIBON, spořitelní a úvěrní družstvo: Termínovaný vklad STOŠESTKA
V ostravském družstvu nabízejí 6% úrok při vkladu na 3 roky. Minimálně musíte vložit 100 000 Kč, maximálně milion. Lepší nabídku v tomto ohledu na trhu nenajdete – a navíc pojištěnou. Nevynechejte ani Termínovaný vklad ATTA, kde dostanete 5,2 % p.a.
Více zde...


30.8.2010 - Stát porovnává výhodnost spoření
Mesec.cz „Odborníci“ z ministerstva financí mají nesprávný pohled na úročení vkladů v bankách a záložnách. Závěrečná ministerská zpráva povyšuje stát nad jedince a porovnává neporovnatelné.
Po minulém článku, ve kterém jsem polemizovala s některými informacemi, uvedenými v důvodové zprávě k předkládanému návrhu zákona o změnách ve stavebním spoření, se mi dostal do rukou další, podstatně propracovanější materiál. Tentokrát jde o závěrečnou hodnotící zprávu Ministerstva financí, která je datována k červenci 2010.
Více zde...

4.7.2010 - Pro nejlepší úrok musíte do družstva
finexpert.cz. Majitelé spořicích účtů letos sledovali, jak se smršťuje poskytovaný úrok. Aktuálně můžeme říci: „Kdo šetří, má za 2,6“.
Nejlepší spořicí účty jsme vybírali při průměrném zůstatku 50 000 Kč a předpokládané době uložení na jeden rok. Nezapomeňte, že výnos musíte zdanit 15 %.Nejzajímavější úrok získáte u spořicího účtu Unibon a to 2,6 % p.a. Počáteční vklad může být nulový, délka výpovědní lhůty je 0 dní.
Více zde...

3.6.2010 - Spořicí účty: S úroky už jde dolů i jednička na trhu
aktualne.cz. Nabídka spořicího účtu s ročním úrokem tři procenta od Axa Bank končí po čtyřech měsících od jejího vstupu na český trh. Alespoň prozatím.
Banka oznámila, že od 1. června snižuje základní úrokovou sazbu spořicího účtu na dvě procenta ročně. "Stejně jako konkurenční finanční ústavy tak reagujeme na snížení základních sazeb, k němuž došlo od 7. května," vysvětluje mluvčí banky Marek Zeman.
...Výhodnější spořicí účet s možností okamžitého výběru nyní nabízejí družstevní záložna Unibon (úrok 2,6 %, omezení na dva výběry měsíčně).
Více zde...

5.5.2010 - Na rok dejte peníze do záložny, úspory se zhodnotí nejvíc
idnes.cz. Kdo dal loni peníze na termínovaný vklad, vyhrál. Do budoucna to však nemusí nic znamenat. Platí, že minulé výnosy nejsou zárukou zisků budoucích.
Co dělat s částkou 100 tisíc korun, kterou má člověk volnou na jeden rok? Pro porovnání se podívejte, kolik různé typy investic za uplynulý rok vydělaly.
Více zde...


20.4.2010 - Internetové bankovnictví umí víc než jen platby, dostaňte z něj maximum
měšec.cz. Schránka na faktury, rozcestník databází nebo dokonalý ovládací panel vaší platební karty. Dejte papíru sbohem a vyždímejte z přístupu přes internet maximum.
Když v polovině devadesátých let 20. století přišla jako první finanční instituce působící v Česku s internetovým bankovnictvím Rodinná záložna (již zkrachovalá), působilo to pomalu jako zjevení. S internetem, natož jeho praktickým každodenním využitím, jsme se teprve seznamovali a možnost ovládat své konto z domova bylo vnímáno jako hudba daleké budoucnosti. Druhým odvážným se stala družstevní záložna Fio, až potom se do bankovnictví „na dálku“ pustila první česká banka – Expandia banka.
Více zde...
1  2  3  4          (str. 1 / 4)

zpět  |   nahoru  |   domů

 
 
O Unibonu   |   Povinně zveřejňované informace   |   Kontakty   |   Mapa stránek

Všechna práva vyhrazena / © 2010 UNIBON / realizace nextWEB / admin
telefon